Nytårskur 2025

Kom til nytårskur i Producentforeningen torsdag den 23. januar 2025 kl. 16-18. Vi glæder os til at se alle medlemmer til en eftermiddag med bobler og kransekage i foreningens lokaler på Frederiksberg, hvor vi får hjælp af futurist i verdensklasse Anne Skare Nielsen til at se ind i fremtiden.

This describes the image

For første gang inviterer Producentforeningen alle medlemmer til nytårskur! Foreningens direktør Anna Porse Nielsen vil præsentere foreningens nye strategi, som sætter retningen for de kommende år. Strategien skal ruste både branchen og producenterne til fremtidens udfordringer og muligheder og skabe et stærkt fundament for at navigere i en tid med forandring. Til det formål har vi brug for et blik ind i fremtiden, så vi har allieret os med fremtidsforsker Anne Skare Nielsen, som vil hjælpe os med at løfte blikket op over hverdagens udfordringer og få skudt 2025 godt i gang. 

Anne Skare Nielsen er en af Skandinaviens førende fremtidsforskere, og hvis du har deltaget i Copenhagen TV Festival, har du helt sikkert oplevet hendes bud på, hvordan fremtiden for tv-branchen bliver. Til Producentforeningens nytårskur retter hun blikket mod de megatrends, som får indflydelse på både vores branche og danskernes liv generelt, og vi garanterer, at det bliver både inspirerende, tankevækkende og underholdende. Læs om Anne Skare Nielsen på Universal Futurist.

Vi glæder os til at se alle medlemmer her på Bernhard Bangs Allé 25. Giv besked, om du deltager - deadline for tilmelding er 17. januar 2025. 

This describes the image
Opdateret 10. jan 2025